Deníky

21.8.

Dnes jsme přijížděli do tábora. Vyjeli jsme v 9 hodin a přijeli jsme asi v 9:25 hodin (Cesta klukům opravdu utekla, vyrazili jsme v půl desáté a přijeli kolem jedenácti hodin, pozn. red.). Většina dětí si místo toho, aby si po příjezdu vybalovali, tak šli hrát ping-pong. Po tom, co jsme si vybalili, tak byl oddílový program. Oběd byl dnes asi v 12:30 hodin. Po obědě byl polední klid, který všichni stejně porušovali. Dál byla zkouška. Po večeři jsme si šli umýt zuby. Pak se zahrála scénka a večerka a šlo se spát.

Za 1. oddíl napsali Ondra T. a Pepa M.

22.8.

Ráno nás Theodor vzbudil svou kytarou. Chlapci se budili pomalu a vůbec se jim nechtělo na rozcvičku. Nakonec se ale překonali a šli na ni. Na úklid jsme měli chvilku před snídaní. K snídani byla houska a Rama nebo „medomáslo“. Po snídani byla první dopolední zkouška. Konec zkoušky byl následován obědem. Nasytili jsme se zeleninovou polévkou a segedínský guláš s houskovým knedlíkem. Protože každému musí po jídle strávit, začal polední klid. Hodně lidí ale běhalo, takže skončili ve svých chatkách. Ale nemohli jsme mít polední klid až do další zkoušky. Proto začala první táborová hra. Našim cílem bylo získat co nejvíce letenek, abychom se dostali za Indim. Ale nebylo to tak jednoduché. V archivu jsme museli zjistit další údaje o letu a udělat si rezervaci a přitom si koupit letenku. Poté byla zkouška a po ní následovala večeře. K večeři byl párek s kaší. A už jen večerní program a šlo se spát.

Za 2. oddíl napsal L. Valenta

23.8.

Dnes 23.8. jsme se probudili do 9°C zimy. 4. oddílu se nechtělo vstávat a tak je musel jejich vedoucí probudit. My jsme měli mezitím rozcvičku. Po rozcvičce jsme šli na snídani, kde byly obložené chleby. Poté byla zkouška, doplněná o svačinu, kde byl banán. Potom byl oběd, kde byla česneková polévka a vepřové na kmíňe s těstovinami. Když jsme dojedli, šli jsme na polední klid, po kterém byla hra, kde jsme utíkali nacistům. Tuto hru vyhrál 4. oddíl. Potom byla svačina v podobě perníku, a potom byla zkouška, po které následovala večeře, kde byl smažený květák s bramborem. Potom byl večerní program, kde byla hra najít kostel sv. Marka, kterou vyhrál 3. oddíl. Potom hygiena a spaníčko.

Za 3. oddíl napsal V. Soukup

24.8.

Po probuzení, které nemá rád asi žádný z členů sboru, jsme se seřadili do oddílů a vydali se na rozcvičku. Po rozcvičce jsme se dostavili do jídelny, kde nás čekala paštika a pečivo. MŇAM! Následovala zkouška prokládaná JEDNOU přestávkou na svačinu, kde nás čekal meloun. MŇAM! Po zkoušce byl obídek, kde byly buchtičky se šodo. MŇAM! A jako vždy polední klid. Po klidu byla oblíbená táborová hra o to, kdo nasbírá víc kopáčů. Tuto hru vyhrál náš 4. oddíl (jako vždy). Poté byla zdravá svačinka- salátek jako králíček. MŇAM! Zkouška, kteru nahradil test z hudební výchovy, byla třešničkou naší lenosti. Po zkoušce byly sporty (výsledky si nepamatuju). Všichni vyhladovělí se dostali na večeři. Bylo kuře na paprice. MŇAM! Po večeří byl film a bojovka. Měli jsme projít přes nacisty a dostat se do hrobky. Tam ležel mrtvý Libor s dopisem. Nakonec šli všichni spinkat.

Za 4. oddíl napsali A. Klusák a L. Razák

25.8.

Dnešní ráno započalo, pro některé, tvrdým budíčkem a tvrdou rozcvičkou. Poté byla vytoužená Nuttela s houskami. Poté tvrdé uklízení a „mimořádně“ tvrdá zkouška. Ke svačin byl žlutý banán. Po svačině následovala druhá polovina zkoušky. Po zkoušce byla rajská polévka a jako hlavní chod byla čína s tvrdší rýží. Po obědě byl přísně střežený polední „klid“. Po přísně střeženém poledním klidu byla hra ve které jsme kradli přísně střežené lístečky a.k.a. (á la, pozn. redakce) kameny. Za kameny jsme si kupovali šifry, které jsme poté vyluštili a uhádli. Šifry směřovali do bunkru, kde jsme hádali. Pro některé to bylo lehčí, někteří tam šli čtyřikrát (můj oddíl). Poté byl měkký salát a poté méně tvrdá zkouška. Baroko bylo odpuštěno, protože jsme se dívali na srdíčkový film (Indiana Jones). Poté hygiena a poté šli někteří spát a někteří běhat. Pusinku na dobrou noc posílá Karel.

Za 1. oddíl napsal S. Štibor a D. Staněk

26.8.

Probudili jsme se o půl hodiny později. Byla sýrová pomazánka, mňam. Po snídani byla zkouška. Po zkoušce bylo jablko. Po svačině pokračovala zkouška. Po zkoušce byl oběd. K obědu byly hranolky. Po obědě byl polední klid. Po poledním klidu byla hra. Cílem hry bylo dostat se z vězení. Ve vězení byl kýbl s hlínou a jehličím a do toho kýble jsem šáhl já a našel jsem tam klíče. Výměnou za klíče jsme se dostali ven. Po hře byl dobrý puding, mňam, a následovala zkouška. Potom jsme šli do bazénu a čekala na nás večeře- rizoto. Mňam mňam mňam. Pak byly sporty. Večer jsme si promítali fotky a potom byla scénka o Indianu Jonesovi a Marcusovi Brodym, jak utekli Němcům. Na dobrou noc nám zahrál David Švec znělku Star Wars.

Za 2. oddíl napsal Lentilka (M. Bareš) a M. Turneri

27.8.

Z teplé noci nás probudili Němci a šli jsme na vojenskou rozcvičku, která obsahovala běh ke stáčírně a zpátky. Po běhu jsme dělali cviky a až jsme byli vyhřátí, tak jsme šli na snídani. K snídani byly chleby s marmeládou. Po snídani byla zkouška. Po zkoušce byl moc dobrý obídek. Polévka byla frankfurtská a hlavní chod byla vepřová pečeně. Po obědě byl polední klid, při kterém jsme si hráli a připravovali jsme se na zkoušky. Potom byl čas na odpolední program. Místo táborovky byla ale olympiáda. Bylo hodně disciplín a byla to velká zábava. Po olympiádě byla zkouška, po které následovaly sporty. Po sportech jsme šli na večeři a večerní program, na kterém jsme viděli scénku z Indiana Jonese. Pak jsme měli druhou večeři a šli jsme spát.

Za 3. oddíl napsal Andreas Drahotský

28.8.

Slovo ohm [óm], se rozléhalo po celém klášteře (táboře). To vstávali mladí mniši (my) a začínali s rozcvičkou. Takto začínalo ráno a také i den. Chcete slyšet, jak to pokračovalo? posílil nás dost dobrý rohlík se šunkovou pomazánkou a příjemně teplým čajem. Sice zkouška nezačínala moc dobrou náladou, ale brzy nás uklidnily naše bílé mnišské hábity, které jsme mimochodem měli za úkol nosit celý den. V těchto hábitech se i zahajoval oběd, který zobrazoval jako hovězí s nudlemi a vepřové s rýží. Pak následoval odpolední program, při kterém nám mniši řekli, že pokud chceme Archu, musíme se naučit jejich zvyky. Po dlouhém učením a krátkém bazénu následovala uvolňující zkouška. To ale nikdo netušil, že nás dospělí vyzvou na zápas ve fotbale. Sice pro nás zápas skončil prohrou, ale ta zábava stála za to. Mniši sice nemají mít hlad, ale Pueri gaudentes je výjimka. Sekaná nám totiž přišla vhod. Vedoucí nám řekli, že máme vyřídit hygienu ihned. Brzy všichni zjistili proč. Pouštěl se Indiana Jones 3. Ve dvacáté minutě nás ale přerušili mniši, protože nám chtěli předat Archu. Konečně to, po čem se tak urputně honíme máme na dlani,„ říkali jsme si. To ale nikdo nevěděl, co se stane zítra.

Za 1. oddíl napsal Marko Vekić

29.8.

Ráno jsme se probudili a všimli jsme si, že Archa zmizela. Ale nebyl čas zjišťovat kam, protože přišel čas rozcvičky. Po únavné rozcvičce byla snídaně, ke které byla houska s česnekovou pomazánkou. Poté jsme měli zkoušku, po které jsme si dali ovoce. Následovala další část zkoušky. Dali jsme si oběd. K obědu byla hrášková polévka a kuřecí nudličky s barevnými těstovinami. Při poledním klidu jsme si odpočinuli. A pak byla odpolední hra, při které jsme měli získat Archu, protože nám jí ukradli Němci. Dali nám mapu, kde jsme je mohli najít a porazit je a získat Archu zpět. Vedoucí ale nevěděli, že dvojka zabloudí hned v tom lese, kde jsme začínali a víte proč ještě? U nás v oddíle nikdo neumí číst z mapy. A jak to tak bývá v oddíle kde jsem já všechna práce spadne na mě, takže jsem navigoval já. Pak jsme ale konečně našli cestu a zaútočili jsme na ně, ale bohužel jsme je neporazili. Jenže i druhý oddíl musí mít štěstí, protože v tu chvíli jsme viděli první oddíl, ke kterému jsme se připojili a společně jsme je porazili. A nakonec jsme skončili třetí a jednička první. Pak jsme šli do bazénu a ke svačině jsme si dali zeleninový salát. Na zkoušce jsme zpívali Gratulaci JS. Když jsme skončili, šli jsme hrát fotbal proti vedoucím, ale prohráli jsme. K večeři jsme měli langoše. takže jak to tak bývá s langoši, fronta je nekonečná. A potom jsme koukali na Indiana Jonese 3. Ale zase jsme jí nedokoukali a následovala hygiena a večerka.

Za 2. oddíl napsal z donucení A. Lebeda

 
v17/deniky.txt · Poslední úprava: 2017/08/31 22:47 autor: honza     Nahoru