Zprávičky

Pátek 29.4.
Všichni jsme v pořádku na letišti.
Brundibár byl vynikající.
Těšíme se domů.
Zdena


Středa 27.4.
Zdravime z Jerusalema. Vsichni jsme v poradku. Meli jsme nadherny den.Po snidani nas odvezly dva mikrobusy do stareho mesta a tady jsme travili 6 hodin.Je neuveritelne, co jsme vse videli,a kam jsme se dostali. Dokonce i sami kluci rikali, ze si nikdy nemysleli, ze tyto veci uvidi na vlasni oci.Ani jedenkrat jsme se neztratili a to jsme meli i rozchod na nakupy suvenyru. Skoda, ze jste nevideli, jak kluci dokazi smlouvat ceny.Vecer byl spolecny koncert se smisenym sborem. Byla nadherna atmosfera a moc prijemni hostitele.Kluci zpivali dobre a Ondra Potucek zazaril ve zkousce na koncert.Diky Amirovi jsme zvladli i obed primo ve starem meste. Jeste jsme nestacili vstrebat zazitky ze vcerejsiho dne kdy jsme videli na pousti velbloudy, vylezli jsme na Masadu a vsichni se vukoupali v mrtvem mori. To se opravdu nedalo odolat. Voda byla tepla,slana,ale plavat se v ni nedalo. Moc se nam osvedcuji bile cepice.Bylo nas velmi dobre videt nejen u zdi narku,ale hlavne v uzkych ulickach stareho Jeruyzalema.
Dnes bylo 28 stupnu ve stinu, ale vsichni se poctive mazeme/nikdo neni spaleny od slunce, nebojte se/. Kluci si mazou i usi,Amir nas nuti neustale pit a jidla mame dost.Jen je problem s pripojenim na internet. Fotky a film uvidite az priletime.Zitra nas ceka presun do Bejt Jicchak a zkousky na Brundibara a v patek hlavni koncert.
Zdravime vas vsechny a nezlobte se na kluky,pokud se vam neozyvaji. Nekdy to opravdu nejde.
Za cele Pueri z Jeruyalema Zdena


Úterý 26.4.
Dnes byl skvělý den. Masadu jsme zdolali, koupání v Mrtvém moři také.
Kluci už spí v Jerusalémě a zda se jim o poušti, kterou jsme jeli celý den.
Zdena


Pondělí 25.4.
Zdravíme ještě z Akko.Měli jsme nádherný den. Stále slunce, trochu vítr, ale na cestování super počasí. Nejprve jsme navštívili kibuc T.G.Masaryka, kde nás provázel pan Fischer /slovák, mluvící česky/Po zrzlině a dvou zazpívaných písních jsme odjeli do Nazaretu.Odtud přímo nádhernou hornatou krajinou plnou palem a plantáží s banány k řece Jordán.Vodu z Jordánu přivezeme.V pravoslavném kostele u Galilejského jezera/naproti Golanským výšinám/jsme chvíli pobyli u Galilejského jezera a odtud odjeli zpět do Akka.Ještě jsme se zastavili u památníku Napoleona, který nikdy Akko nepřemohl.V 19 hod. už na kluky čekali náhradní rodiče. Zítra se s Akkem rozloučíme a jedeme do Jerusaléma.
Všichni zdraví a občas i vzpomínají. Stále fotíme a fotíme. Těšte se. Za všechny kluky zdraví Zdena.


Neděle 24.4.
Zdravíme z Akko. Nemohli jsme se iozvat, protože v rodině kde bydlím nebyl internet. Všichni jsme v pořádku. HHodně jsme zkoušli Brundibára. Zkouška v Tel Avivu v sále kde bude hlavní koncert proběhla v pořádku. V sále je fantastická akustika, vše je nádherně slyšet, i když hrají nástroje. Solisté se drželi dobře. V sobotu od rána byla zkouška v Tel Avivu a pak přejezd do Akka,kde už na nás čekali noví ubytovatelé. Od 21 hod. byl koncert. V první části hráli manželé čtyřručně na klavír. Hrtáli nádherně, ale mnoho kluků to neslyšelo. Usnuli po pár taktech. Trochu jsem se bála, že je na naše vystoupení nedokáži probudit, ale potleskem se vzbudili všichni a koncert byl moc pěkný, i když někteří zpívali jen silou vůle, ale našli se i tací,kteří se dokázali usmívat. Celý dnešní den jsem byli společně. Prohlídka starého města,Citadely,hradby,ohromné románské sály, cesta po hradbách k majáku a po pobřeží ke konzervatoři. Využíváme bílé čepice i opalovací krémy. Jídla máme dost a dost a hodně zdravé /hodně zeleniny, ovoce a mnoho sladkostí, kterým se nedá odolat. Odpolene jsme společně trávili se sborem Širan, teď jsou kluci v rodinách. Moc pozdravujeme. Je tu na hotelu kde bydlíme s Monikou a Liborem a Amirem pomalý internet, proto neposílám fotografie. Zítra ráno navštívíme kibuc T.G.Masaryka jedeme na výlet do Nazareta a dále podle plánu.
Kluci jsou obletováni děvčaty a kupodivu nejen ti nejstarší.Amir je skvělý průvodce a vše zařídí. Někdy i to na co jen pomyslím/viz kibuc/
Moc zdravíme vaši Pueri a Zdena a Libor a Monika a Anička a Amir.21.4.

Vsichni jsme v poriadku. Hned po priletu jsme odjeli do vesnice Bejt Jicchak.
Po obcerstveni jsme hned zacali zkouset. 2hodiny s Naomi na Brundibarovi a pak 4 hodiny s prestavkami a jednou hodinou na spani se sborem Moran.
Spali jsme dnes v letadle 1 - 3 hodiny, to podle toho jak kdo rychle usnul a pak 1 hodinu pred zkusebnou na zahrade. Bylo neuveritelne, ze kluci vydrzeli po probdele noci zkouset do 14hod.
Zitra zkousime od 9 hodin jiz v kostymech - dnes to bylo jen s klobouky.
Rozdeleni do rodin probehlo bez problemu a ja doufam, ze touto dobou jiz vsichni kluci spi.
Odbaveni na letisti v Praze i v Tel Avivu bylo bez problemu,kdyz jako problem nehodnotim ztratu palubniho listku behem cesty od pasoveho odbaveni k nejblizsimu sedadlu - bylo to asi 15m, ale hodni lide nam palubni listek nasli.
Rano v 5 hodin mistniho casu bylo 18 C, pres den se zatahlo a k veceru i sprchlo. Pujde-li to zitra poslu fotografie, ale u meho ubytovatele je pomaly internet a pisi z jeho pocitace. Vsichni kluci moc pozdravuji a jsou v dobrych rukou devcat sboru Moran
Zdena


21.4. 5:45 ráno
Všichni jsme v pořádku, kufry máme a jedeme busem na zk.
Je 18°C a kolem cesty jsou palmy.
Zdraví Vás Zdena a Pueri
(SMS)

 
israel/zpravy.txt · Poslední úprava: 2015/11/03 20:46 (upraveno mimo DokuWiki)     Nahoru